Na czym polega leczenie kanałowe zęba?

Leczenie kanałowe zęba (leczenie endodontyczne), niezależnie od tego czy będzie wykonywane w drogiej klinice stomatologicznej w Warszawie, czy w małym, skromnym gabinecie na końcu świata, ma te same zasady. Lekarz dentysta oczyszcza kanały korzeni zębów oraz komorę zęba ze zniszczonej miazgi. Leczenie kanałowe to nie tylko opracowanie mechaniczne kanałów ale także dezynfekcja chemiczna – narzędziami dentystycznymi nie da się dotrzeć w każde miejsce. Kolejnym etapem leczenia kanałowego jest wypełnienie miejsce po miazdze.

 

Leczenie kanałowe pod mikroskopem – postęp

W tej chwili coraz częściej, szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, kliniki stomatologiczne oferują leczenie kanałowe pod mikroskopem. To powoduje, że leczenie jest skuteczniejsze – dentysta dokładniej może opracować kanały, co zapobiega częściej konieczności ponownego leczenia kanałowego – czyli reendodoncji. Prawdopodobnie leczenie kanałowe pod mikroskopem już wkrótce stanie się standardem, choć jeszcze całkiem niedawno było nowinką technologiczną w endodoncji. To pokazuje, jak szybko przebiega postęp technologiczny w stomatologii.

 

Kiedy potrzebne jest leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne stosuje się w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi zębowej. Jest konieczne, aby zakażenie bakteryjne nie przeniosło się na inne zęby lub w inne obszary organizmu, co jest możliwe, jeśli bakterie przedostają się do krwioobiegu. Sygnałem, że konieczne będzie leczenie kanałowe najczęściej jest na początek ból. Pacjent odczuwa go zwykle w początkowym stadium zapalenia. Gdy zapalenie trwa długo i ząb wypełniony jest w przeważającej części martwą miazgą ból bardzo często nie jest już w ogóle odczuwalny. Pojawia się kiedy na skutek zapalenia wzrasta ciśnienie w komorze zęba i ucisk na inne tkanki, zapalenie atakuje też głębiej, obejmując kości.

 

Leczenie endodontyczne było kiedyś zmorą pacjentów, bo wiązało się z ogromnym bólem. Obecnie znieczulenie jest już w stomatologii standardem i zabieg przebiega spokojnie.

 

Kliniki słynące w Warszawie i okolicach z wysokiej jakości leczenia kanałowego:

Stomatologia Grójec:

Twój Dentysta Grójec
ul. Zdrojowa 13a/2a
Twojdent.pl

 

Ursynów:

Anident
Warszawa, ul. Belgradzka 12
Anident.pl

 

Targówek

Stomatologia Zacisze
ul.Pszczyńska 26 lok U-3/
http://www.stomatologiazacisze.pl

 

Wola
Optident
ul. Obozowa 63/65
Optident.waw.pl

Leczenie kanałowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *